Волоський ЗДО "Ромашка" Новоолександрівської сільської ради с.Волоське Дніпровський район

Протидія булінгу

План заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) в закладі освіти

І.

Нормативно-правове забезпечення попередження насильства та боулінгу

1.Вивчення нормативно-правових документів, практик протидії боулінгу.

2. Розміщення нормативно-правових документів на сайті ЗДО

3. Розміщення на сторінці практичного психолога інформаційних матеріалів щодо профілактики  боулінгу.

4. Підготовка методичних рекомендацій для спеціалістів, вихователів, помічників вихователів щодо спостережень за вихованцями.

вересень

жовтень

листопад

грудень

ІІ

Робота з дітьми

5. Перегляд мультиплікаційного фільму «Їжачок іде до школи».

6. Читання казки «Червона шапочка»

7. Інсценування казки «Троє поросят»

листопад

вихователі старшої групи

вихователі молодшого  віку

вихователі  середньої групи

ІІІ

Робота з колективом

8. Психологічний семінар для працівників ЗДО «Профілактика боулінгу».

9. Співбесіди з вихователями груп за результатами спостереження груп.

10. Консультування «Ми всі такі різні» у разі виникнення проблематичних ситуацій між учасниками освітнього  процесу

вересень

грудень

впродовж навчального року

Робота з батьками

11. Із просвітницькою метою  проводити батьківські збори із залученням психологів, медпрацівників, робітників правоохоронних органів.

12. Для реалізації  принципів партнерства проводити індивідуальні та групові бесіди та консультації, зустрічі з експертами, міні-лекції.

13. Інформувати батьків про життя закладу через інформаційні осередки: куточки для батьків, папки-пересувки, колажі, тематичні виставки та сайт закладу.

впродовж навчального року

Вихователі

Моніторинг  освітнього  середовища ЗДО

14. Анкетування батьків  про безпеку в ЗДО.

15. Підготовка звіту про виконання плану заходів, спрямованих на протидію боулінгу.

квітень

червень

Завідувач

Порядок подання та розгляду (з дотриманням конфіденційності) заяв про випадки булінгу (цькування) в закладі освіти

1. Заяву про випадки булінгу у закладі освіти має право подати будь-який учасник освітнього процесу.

2. Заява подається керівнику закладу освіти відповідно до Закону України «Про звернення громадян».

3. Здобувач освіти, який став свідком булінгу у садочку, зобов’язаний повідомити про це вихователя, психолога або безпосередньо керівника закладу освіти .

4. Педагог або інший працівник закладу освіти, який став свідком булінгу або отримав повідомлення про факт булінгу від здобувача освіти, який був свідком або учасником булінгу, зобов’язаний повідомити керівника закладу освіти про цей факт.

5. Керівник закладу освіти має розглянути звернення.

6. Керівник закладу освіти створює комісію з розгляду випадків булінгу, яка з’ясовує обставини булінгу.

7. Якщо випадок цькування був єдиноразовим, питання з налагодження мікроклімату в дитячому середовищі та розв’язання конфлікту вирішується у межах закладу освіти учасниками освітнього процесу.

8. Якщо комісія визнала, що це був булінг, а не одноразовий конфлікт, то керівник закладу освіти повідомляє уповноважені підрозділи органів Національної поліції України та Службу у справах дітей.

9. Здобувач освіти може звернутись на гарячу лінію ГО «Ла Страда - Україна» з протидії насильству в сім’ї або із захисту прав дітей; до соціальної служби з питань сім’ї, дітей та молоді; Національної поліції України; Центру надання безоплатної правової допомоги. Після отримання звернення дитини, відповідна особа або орган інформує керівника закладу освіти у письмовій формі про випадок булінгу. Керівник закладу освіти має розглянути таке звернення та з’ясувати всі обставини булінгу